Volkswagen
Mercedes
BMW
Kia
Opel
Ford
Audi
Renault
Toyota
Honda
Citroen
Peugeot
Porsche
Skoda
Mazda
Hyundai
Lexus
Range Rover
Nissan
Volvo
Chevrolet
Jaguar
Fiat
Land Rover
Mini
Все Марки

Новий рекорд OldCarLand: понад 900 одиниць техніки

OldCarLand

Шостий технічний фестиваль OldCarLand був не лише найбільшим, а й найдовшим – він тривав цілих п’ять днів. Традиційно проходив у Державному музеї авіації із 28 квітня по 2 травня.

Під крилами майже сотні літаків виставили 911 одиниць колісної техніки – ­велосипеди, моторолери, мотоцикли, автомобілі, вантажівки й автобуси. Більше 40 із них ще ніколи не показували на подібних заходах. Це машини, реставрацію яких закінчили прямо перед фестивалем, або легковики, щойно придбані колекціонерами чи автомобільними клубами, а також техніка, пригнана із-за кордону.

OldCarLand

Оскільки темою фестивалю стали “автомобілі, що змінили світ”, то на центральній алеї виставили машини, які свого часу стали революційними у технічних рішеннях. Серед них – репліка Benz Patent-Motorwagen, першого в історії людства автомобіля. Біля Benz стоїть Fiat Topolino — перший мініатюрний автомобіль у світі, розрахований на двох людей. Його виробляли у 1936-1955 роках в Італії. Поряд – Citroën DS 1950-х років – французький легковик із гідравлічною підвіскою. Неподалік – наймасовіший автомобіль у світі Volkswagen Käfer та поряд Willys MB 1940-х років — перший у світі позашляховик, створений американцями як багатоцільова машина для війни.

OldCarLand

На фестивалі вдалося вибудувати цілу лінійку радянських представницьких автомобілів – від ЗІС-110, який почали випускати 1945 року, до ГАЗ-13, виробництво якого закінчили 1989 року.

OldCarLand

ЗІС-110 1953 року випуску вперше привезли на фестиваль. Цю модель розробляли для Сталіна. За зразок взяли американський «Паккарт». У цій моделі встановили гідравлічні склопідйомники, ручку перемикання передач на кермі, лічильник добового пробігу та багато інших прогресивних на той час технічних пристроїв. Вперше на фестивалі також представницький ЗІЛ-115 1978 року випуску. На цьому возили голову компартії України Щербицького. Кузов автомобіля ручної роботи. За 15 років таких виготовили 106. На машину нанесли 15 шарів фарби.

OldCarLand

Масштабно і повно виглядала лінійка автобусів ЛАЗ. Їх виставили у вигляді еволюції – від найстарішої моделі до найновішої. Перший у ряду – ЛАЗ-695Б, на такому 1961 року до ракети везли космонавта Юрія Гагаріна. Останній серед ЛАЗів – сучасний автобус на метані. Новинкою експозиції став єдиний ЛАЗ 699 «Україна». Це передсерійна модель – прототип ЛАЗ-699Р.

OldCarLand

Загалом на фестивалі виставлено 67 марок. Найбільше було ЗАЗів, ГАЗів і «Москвичів». До речі, стосовно ГАЗів, то вперше привезли повнопривідну «Побєду» ГАЗ-72. Ця модель побудована на вузлах всюдихода ГАЗ-69. Випускали її із 1955 до 1958 рік. Авто подібного класу – «Москвич-410Н» – також був на OldCarLand. Машина, зроблена на базі «Москвича-407», має повний привід, високий кліренс і може долати складне бездоріжжя. Такe випускали із 1957 по 1960 рік.

OldCarLand

У OldCarLand взяло участь більше десятка автомобільних клубів. Багато із них приїхали із інших міст і навіть країн. Наприклад, запорізький клуб «Александровський» привіз унікальний спортивний Opel Rodster. Авто виробляли із 1935 по 1939 рік. А інший запорізький автоклуб «Фаэтон» вперше представив чехословацький автомобіль Skoda 1970-х років і німецький військовий Volkswagen. Харківський «Самоход» привіз яскравий і потужний Chevrolet Bel Air 1957 року випуску, рідкісну представницьку TATRA, вироблену в Чехословаччині, а також найстаріший автобус фестивалю ЗІС-8. Такий випускали у 1930-ті роки, а подібний знімали у фільмі «Місце зустрічі змінити не можна». Український військово-історичний музей привіз на захід ГАЗ АА, який став найстарішою вантажівкою фестивалю, міліцейський спецавтомобіль ВАЗ-2102 і багато іншої цікавої техніки.

OldCarLand

Власників старовинних машин і учасників фестивалю нагородили у понад 30 номінаціях. Найкраще збереженим вітчизняним автомобілем визнали ВАЗ-2101 1973 року. Його власник Андрій Балашов придбав автомобіль у сина військового, який дуже беріг «Жигулі» й жодного разу не виїжджав ним у сильний дощ і сніг. Машина жодного разу не перефарбована.

OldCarLand

Найкраще відреставрований вітчизняний автомобіль – ГАЗ-23 клубу «Автокласика». Це машина для КДБ на базі «Волги» ГАЗ-21. За найдовший пробіг диплом отримали естонці Пееп Кріцберг, що їхав в Україну на Mercedes-Benz -220, Вальтер Сунт – на Ford Fairlane 1963 року випуску. Вони, їдучи на фестиваль, подолали понад 1 тис. км.

OldCarLand

Фестиваль став хорошим майданчиком для зустрічі різних спільнот, учасники яких небайдужі до техніки. Наприклад, відбувся зліт скутеристів, караванерів, власників мотоциклів Harley-Davidson. Показали і сучасну військову техніку, вироблену в Україні. Військові броньовики та вантажівки виставили на невеликому пагорбі. Із КрАЗу зі спеціально обладнаним мультимедійною апаратурою кунгом демонстрували фільми.

OldCarLand

Мало не щогодини на фестивалі проходили різноманітні конкурси, пробіги та активні заходи. Так, для власників старовинних автомобілів відкрили змагання водійської майстерності. У рамках фестивалю діяла Комісія історії автомобілізації України та історичних транспортних засобів. Її члени провели оцінку автентичності деяких машин.

OldCarLand

Організували найбільший фестиваль старовинної техніки в Україні «Проект Кофейбус» і клуб технічної класики Old Car Service. Стратегічним партнером фестивалю є підприємство «Київпастранс» та Департамент транспортної інфраструктури, співорганізаторами — Державний музей авіації, бренд одягу District, «Золоте Кермо України» та ТСО України.

Наступний фестиваль OldCarLand відбудеться восени цього року.

, , , , , ,

Так же по теме:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Connect with Facebook